قیمت سئو سایت 1401

تعرفه و قیمت سئو سایت

هزینه انجام سئو همیشه دغدغه کارفرمایانی بوده که به دنبال اجرای پروژه سئو خود هستند. اما فرایند سئو سایت چه هزینه هایی دارد؟ و این هزینه ها چطور محاسبه می شوند؟

من در این صفحه به طور کامل انواع تعرفه و هزینه های ثابت و غیرثابت سئو سایت را بررسی کرده و نحوه محاسبه آنرا توضیح میدهم.

هزینه سئو چقدر است

جدول تعرفه سئو سایت توسط حسام الدین کیانی خواه

(توضیح : تمام موارد جدول در ادامه توضیح داده می شود)

قیمت (ماهانه)7 میلیون تومان10 میلیون تومان15 میلیون تومان
مدت زمان6 الی 10 ماه9 الی 12 ماه12 الی 15 ماه
سختی کلماتپایینمتوسطزیاد
تعداد کلمات کلیدی قراردادتا 3 کلمه کلیدیتا 5 کلمه کلیدیتا 8 کلمه کلیدی
تولید محتوا (بلاگ / لندینگ / دسته بندی)حداقل 10 صفحهحداقل 20 صفحهحداقل 30 صفحه
تولید محتوای محصولات (در صورت وجود)تا 100 محصولتا 200 محصولتا 500 محصول
تحقیق کلمات کلیدیدارددارددارد
آنالیز کلی وبسایتدارددارددارد
آنالیز سئو تکنیکال و رفع موارددارددارددارد
آنالیز سئو داخلی و رفع موارددارددارددارد
آنالیز سئو خارجی و پلن بندیدارددارددارد
راه اندازی و مانیتورینگ سرچ کنسولدارددارددارد
راه اندازی و مانیتورینگ گوگل آنالیتیکسدارددارددارد
سئو محلیدارددارد
مانیتورینگ رقبادارددارد
گزارش ماهانه سایتدارددارددارد (به همراه ویدیو و جلسات ماهانه)
آموزش تیم محتوادارد

در نظر داشته باشید که در هر سه پلن سئو، کلمات کلیدی جانبی به همراه کلمات کلیدی اصلی به نتایج برتر گوگل می رسند که به عنوان هدیه برای مشتری درنظر گرفته شده است.

برای مشاوره رایگان در خصوص هزینه های سئو تماس بگیرید :

نحوه محاسبه هزینه سئو سایت چگونه است؟

هزینه انجام سئو به صورت ساعت چگونه است؟

در این روش کارفرما با متخصص سئو به صورت ساعتی کار می کند.

چطور؟

متخصص سئو متعهد می شود که ساعات مشخصی در طول روز را به پروژه کارفرما اختصاص دهد و براساس آن احتمالا در پایان روز یا به صورت ماهانه گزارش تعداد ساعت کارکرد خود را ارسال کند.

این روش که در آن عامل “زمان” ملاک انجام کار است، به نتیجه انجام پروژه تقریبا کاری نداشته و صرفا مقدار زمان گذاشته شده برای یک یا چند پروژه سئو را درنظر می گیرد.

مثالی از هزینه سئو سایت براساس زمان :

کارفرمایی درخواست می کند تا متخصص سئو روی سئو سایت هفته ای 10 ساعت زمان بگذارد. (ماهانه 40 ساعت) اگر به طور میانگین هزینه ساعتی سئو را 200 هزار تومان در نظر بگیریم، کارفرما با استفاده از روش سئو ساعتی به طور ماهانه 8 میلیون تومان باید پرداخت کند. لازم به ذکر است که در این پروژه هدف مشخصی از سئو وجود ندارد و کارفرما صرفا به دنبال شخصی است که روی سئو سایت مشغول باشد و پروژه را پیش ببرد.

هزینه انجام سئو به صورت ماهانه چطور حساب می شود؟

در این روش بین کارفرما و متخصص سئو قراردادی حداقل 3 ماهه برای انجام کارهای مربوط به سئو تنظیم می شود. هدف از این روش بهبود کلی سئو سایت است و هدف خاصی از لحاظ کلمات کلیدی یا ترافیک سایت تنظیم نمی شود اما متخصص سئو میبایست وضعیت کلی سئو را بهبود دهد.

در روش سئو سایت ماهیانه، پرداخت کارفرما عمدتا به صورت ماهانه است 

مثال از هزینه سئو سایت براساس ماهانه:

قرارداد 6 ماهه سئو بین کارفرما و متخصص سئو با هدف بهبود وضعیت سئو (رفع اشکالات و ارورها، بهبود نتایج کلی سایت و …) تنظیم می شود. هزینه ماهانه به صورت توافقی عدد 6 میلیون تومان درنظرگرفته شده و ماهانه به سئوکار پرداخت می شود. این هزینه معمولا شامل دستمزد است اما درصورت توافق می توان سایر هزینه های مرتبط به فرایند سئو را هم در آن درنظر گرفت. (مثلا 10 میلیون تومان شامل دستمزد، رپورتاژ، تولید محتوا و….)

هزینه انجام سئو به صورت پروژه ای به چه صورت است؟

یکی از محبوب ترین روش ها بین کارفرماها و متخصصین سئو، درنظرگرفتن هزینه سئو به صورت پروژه ای و با هدف مشخص است.

در این روش، هدف مشخصی از فرایند سئو (مثل ترافیک سایت یا رتبه کلمات کلیدی) درنظر گرفته شده و روی آن توافق می شود. با توجه به KPIمشخص شده، هزینه انجام سئو سایت به صورت پروژه ای و مدت زمان آن حداقل 6 ماهه تعریف می گردد.

هزینه سئو پروژه ای شامل دستمزد و سایر هزینه های سئو سایت است که در بخش “هزینه های مربوط به سئو سایت شامل چه مواردی می شود” توضیح داده شده است.

نحوه پرداخت هزینه انجام سئو توافقی بوده اما معمولا خارج ازین دو حالت نیست :

  • پرداخت ماهانه
  • پرداخت قسطی (ابتدای کار، اواسط کار، انتهای کار)

مثالی از هزینه سئو سایت به صورت پروژه ای:

قرارداد 12 ماهه با هدف رتبه در صفحه اول گوگل روی 5 کلمه کلیدی بین کارفرما و کارشناس سئو به مبلغ 150 میلیون تومان منعقد می شود. در این قرارداد توافق می شود که پرداخت هزینه سئو در دو قسط (ابتدای کار 80 میلیون و 6 ماه گذشته از پروژه 70 میلیون) انجام شود. همچنین مورد توافق است که کلیه خدمات سئو توسط مجری پروژه انجام شده و هزینه دیگری بر دوش کارفرما نیست.

هزینه انجام سئو براساس انجام کار چطور است؟

در این روش توافق براساس تعهد انجام کار یا براساس عملکرد است و مهم رسیدن به هدف مشخص تعیین می شود. این هدف می تواند انجام پروژه سئو، رفع ارورهای سایت، بهبود سرعت سایت یا حتی پکیج بک لینک هم باشد.

همانطور که اشاره شد، در هزینه سئو بر اساس عملکرد مهم انجام کار است و تا خدمت سئو انجام نشود، پرداختی هم در کار نخواهد بود.

مثالی از هزینه سئو براساس عملکرد:

برای انجام خدمت سئو (تحقیق کلمات کلیدی یک وبسایت) از متخصص سئو درخواست می شود. کل این فرایند دو هفته زمان برده و هزینه انجام آن 2 میلیون تومان تعیین می شود که پس از انجام خدمت سئو و مشاهده انجام کار به سئوکار پرداخت می گردد.

هزینه سئو براساس استخدامی-دورکاری چطور است؟

در این روش سئوکار یا متخصص سئو به صورت استخدام مجموعه درآمده ولی به جای حضور در مجموعه، به صورت دورکاری فرایند سئو سایت را پیش میبرد. پرداخت هزینه های مربوط به سئو همانند کارمندان مجموعه به صورت ماهانه است و متخصص سئو لازم است ساعاتی در روز (شناور) را به انجام فرایند سئو سایت اختصاص دهد. 

در این روش متخصص همانند فرد استخدام شده ملزم به حضور در جلسات، ارائه گزارشات و سایر قوانین مجموعه است.

مثالی از هزینه سئو استخدامی-دورکاری:

متخصص سئو با پرداخت ماهانه 7 میلیون تومان متعهد می شود تا کلیه فرایند سئو سایت مجموعه ای را انجام داده و به صورت هفتگی برای آن مجموعه گزارش اقدامات ارسال کند. همچنین وی میبایست در جلسات ماهانه نیز شرکت کرده و شرح اقدامات خود را توضیح دهد.

هزینه سئو براساس درصدی (مشارکتی) چگونه است؟

در این روش کارفرما ملزم به پرداخت هزینه سئو نیست اما با توجه به شرایط، توافق می شود که در ازای فروش محصول یا خدمات آن مجموعه از طریق سئو درصدی به عنوان پورسانت به متخصص سئو پرداخت شود. این روش برای وب سایت مجموعه های با تراکنش مالی بالا مناسب است.

مثالی از هزینه سئو مشارکتی :

متخصص سئو با انجام فرایند سئو سایت املاک، با مذاکره یا فروش هر ملک از طریق سایت 5% از سود هر فروش را به خود اختصاص می دهد. این عدد ممکن است تا 10 میلیون به ازای هر فروش ثبت شود.

هزینه های مربوط به سئو سایت به چه عواملی بستگی دارد؟

1) سختی کلمات کلیدی

یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در زمان و هزینه سئو سایت، سختی کلمات کلیدی و وجود رقبا در حوزه مدنظر است. به طور کلی هرچقدر کلمات کلیدی سخت تر و رقابتی تر باشند، هزینه سئو بیشتری برای رسیدن کلمات به صفحه اول گوگل لازم است. کلمات سخت تر معمولا یک یا دو سیلابی و کلمات آسان تر چند سیلابی و هدفمندتر هستند.

2) تعداد کلمات کلیدی

هر چقدر تعداد کلمات کلیدی بیشتر باشد، طبیعتا میزان انجام کار و تمرکز بر فعالیت های سئو بیشتر می شود. البته این موضوع بستگی به میزان سختی کلمات کلیدی هم دارد، به خاطر همین است که برای محاسبه قیمت نهایی سئو پارامترهای تعداد کلمات کلیدی و سختی کلمات کلیدی با هم درنظرگرفته شده اند.

3) تاریخچه و وضعیت فعلی سئو سایت

اینکه در گذشته سئو سایت چه اقداماتی انجام شده و سایت در حال حاضر در چه جایگاهی قرار دارد در مدت زمان و هزینه نهایی سئو موثر است. طبیعتا وضعیت سئو اگر سایت ابتدای راه باشد یا چند سال از فعالیتش گذشته باشد، متفاوت است.

4) میزان تولید محتوا

در پلن های سئو سایت، تولید محتوا با تیم حسام الدین کیانی خواه در نظر گرفته شده است که با توجه به بودجه موردنظر، تولید محتوا در قالب صفحات بلاگی، لندینگ پیج یا دسته بندی فروشگاهی انجام می شود. لازم به ذکر است که میزان معمول هر صفحه برای تولید محتوا بین 1500 تا 200 کلمه است.

5) تولید محتوای فروشگاهی

برای وب سایت های فروشگاهی، تولید محتوا برای صفحات محصول بسته به هر پکیج سئو متفاوت است. این میزان تولید محتوای برای هر صفحه محصول چیزی بین 200 تا 400 کلمه است.

6) وضعیت رقبا

یکی از عوامل مهم در سئو سایت و هزینه های مربوط به آن، وضعیت فعالیت رقبا است. اینکه رقبا تا چه حد فعال هستند یا روی سئو سایت خود چه کارهایی انجام می دهند، در هزینه های نهایی سئو موثر است. 

7) آموزش تیم محتوا یا مارکتینگ

آموزش جرو خدمات اصلی سئو نیست اما در پلن 3 با توجه به درخواست کارفرما، پلن آموزش تیم محتوا یا مارکتینگ مجموعه در دستور کار قرار دارد. در این پلن، مجموعه آموزش های لازم برای تولید محتوای مناسب برای سئو سایت داده می شود.

هزینه های سئو شامل چه مواردی می شود؟

مهارت تحقیق کلمات کلیدی

تحقیق کلمات کلیدی

فرایند تحقیق کلمات کلیدی یکی از اصلی ترین و مهم ترین های فرایند سئو سایت است که زمان و هزینه می طلبد. در این فرایند ممکن است ابزارهای لازم برای کیوورد ریسرچ نیز تهیه شود که مستلزم هزینه ریالی یا دلاری است.

تحلیل رقبا

آنالیز وبسایت

بررسی و آنالیز وبسایت مرحله ای است که کلیه گزارش های اولیه لازم وبسایت برای پیشبرد اهداف سئو استخراج می شود.

سئو تکنیکال

آنالیز سئو تکنیکال

بررسی سئو تکنیکال و رفع موارد تکنیکال سایت که ممکن است در تیم سئو انجام شده یا از برنامه نویس برای حل مشکلات فنی کمک گرفته شود.

سئو داخلی یا on page seo

سئو داخلی یا On-Page

بررسی و رفع مستمر مشکلات سئو داخلی که یکی از مهم ترین مراحل سئو سایت است و معمولا از ابتدا تا انتهای پروژه سئو را تشکیل می دهد

سئو خارجی یا Off-Page

یکی از هزینه بر ترین مراحل سئو، فرایند سئو خارجی سایت است. عمده هزینه ها مربوط به خرید رپورتاژ، بک لینک و سایر هزینه های مرتبط است.

مانیتورینگ وضعیت رقبا در پروژه سئو

مانیتورینگ

روند مانیتورینگ یا پایش وب سایت و همچنین رقبا توسط ابزارهایی انجام و کنترل می شود که به صورت ماهانه یا فصلی نیاز به خرید اشتراک ریالی یا دلاری دارند.

نظرات

0 نظر در مورد قیمت سئو سایت 1401

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هیچ دیدگاهی نوشته نشده است.